Kdo v domu skrbi za zdravila stanovalcev?
Zdravila predpisuje domska zdravnica. Pripeljejo jih iz lekarne. Odmerjajo jih zdravstveni tehniki, ob obrokih oz. po navodilih pa jih razdelijo uporabnikom.
Lahko s seboj prinesemo neporabljena zdravila, ki jih imamo še doma?
Da. Imeti morajo veljaven datum uporabe.
Kdo naroča inkontinentne pripomočke? Ali lahko v dom prinesemo tudi plenice, ki so jih stanovalci imeli doma?
Za to skrbi dom. Plenice in ostale neuporabljene inkontinentne pripomočke lahko prinesete s seboj.
Inkontinentne pripomočke, ki so bili predpisani posebej za uporabnika, nujno prinesite v dom.
Kdaj sta v domu zdravnik in psihiater?
Dvakrat do trikrat tedensko prihaja v dom zdravnica iz Zdravstvenega doma Idrija. Psihiater je na voljo enkrat tedensko.
Kako stanovalci pridejo do zdravnika oz. specialista?
Napotnice na zdravniške preglede napiše zdravnica, naročilo na pregled pri specialistu pa uredi diplomirana medicinska sestra, ki obvesti svojce o datumu pregleda in se dogovori za spremstvo. Spremstvo na pregled nudi dom kot dodatno storitev, lahko pa stanovalca k specialistu peljejo tudi svojci. Nekdo od svojcev ga počaka na mestu pregleda, ga pospremi na pregled in ga nato preda reševalcu. Ta stanovalca odpelje nazaj v dom.
Prevoze na preglede opravlja reševalna služba glede na prevoznico, ki jo napiše zdravnica. Prevozi so plačani iz zdravstvenega zavarovanja.
Kako je z zobozdravstveno oskrbo stanovalcev?
Zobozdravstvene ambulante ni ne v domu ne v kraju. V urgentnih primerih pregled pri zobozdravniku urejajo diplomirane medicinske sestre. Vse ostale zobozdravstvene storitve urejajo svojci.
Kje lahko stanovalci opravijo okulistične preglede?
V domu in kraju okulista ni. V urgentnih primerih in po naročilu zdravnice urejajo pregled pri okulistu diplomirane medicinske sestre. Ostale okulistične preglede urejajo svojci.